LATVIJAS LABORATORĀS MEDICĪNAS BIEDRĪBAS SĒDE
 

2024. gada 11. aprīlī plkst. 14:00 E-visit portālā
 

Programma

14.00 – 14.10   “LLMB aktualitātes”

Dagne Grāvele, LLMB Valdes priekšsēdētāja, 10 min.

14:10 – 14.40   “Zarnu vēža skrīnings Latvijā”.

Mārcis Leja, LU profesors, KMPI direktors, RAKUS Zinātnes daļas vadītājs, Gastro Centra gastroenterologs 30 min.

14.40 – 15.10   “Laboratorijas pieredze dzemdes kakla pirmsvēža saslimšanu skrīningā un nākotnes perspektīva.”.

Jānis Stašulāns, E. Gulbja laboratorija, Laboratorijas ārsts, 30 min.

15.10 – 15.40   “Digitālais PĶR – precīza tehnoloģija onkoloģijas skrīningam”

Aleksandrs Šepteličs, SIA HYDROX, 30 min.

15.40 – 15.50  Revīzijas akta apstiprināšana, jautājumi par izglītības fondu un biedru naudām,   balsojumi.

15.50 – 16.00  Jautājumi, atbildes

Biedrības biedru dalība obligāta. Sertifikātu par dalību sēdē saņems tikai tie biedrības biedri, kuri būs piedalījušies balsojumos.

 

Reģistrācija Evisit portālā sadaļā – Pasākumi līdz 10.04. pulksten 12.00.

 

 
Labdien, cienījamie kolēģi un mūsu biedrības sēdes dalībnieki.

Vispirms vēlos atgriezties netālā pagātnē un pateikties visiem, kuri piedalījās mūsu klātienes jubilejas konferencē šā gada 15. septembrī. īpaši vēlos pateikties visiem, kuri piedalījās šīs sēdes organizēšanā. Man šķiet, ka tie, kuri bija šajā konferencē, guva daudz pozitīvu lādiņu, dzirdot par mūsu darba būtisko nozīmi sadarbībā ar dažādu specialitāšu ārstiem, pacientu pārstāvjiem un valstiskām organizācijām.

No konferences apmeklētājiem vairākkārt dzirdēju, ka šādus klātienes pasākumus – sēdes un konferences vajadzētu rīkot biežāk, tomēr pandēmija mūsu dzīvē ir viesusi izmaiņas – esam pieraduši dažādas savas profesionālās izaugsmes  iespējas baudīt savās darbavietās, mājās vai ceļā, vērojot tos no viedierīču ekrāniem. Tā arī šī biedrības sēde būs ierasti baudāmajā formātā.

No biedrības aktualitātēm – domāju, ka daudzi biedrības biedri jau ir pamanījuši, ka biedrībai ir izveidota FB lapa, kurā centīsimies ievietot aktuālo informāciju. Paldies par šīs lapas izveidi Dr. Jānim Meisteram. Tāpat, kā līdz šim informācija būs atrodama arī mūsu biedrības mājaslapā.

Šī brīža aktualitāte – ir atvērta pieteikšanās EFLM Akadēmijai. Lūgums reģistrēties tikai tos, kas vēlas būt akadēmijas biedri, un tikai tos, kas iepriekš nav reģistrējušies. Ja jau esat reģistrējušies, tad lūgums savlaicīgi samaksāt 15 EUR dalības maksu līdz š.g. 31.decembrim par 2024.gadu.

Šis gads strauji tuvojas noslēgumam. Šogad biedrības sēdēs mēs vairs netiksimies, taču nākošais 2024.gads būs tieši tik radošs un aktīvs, cik mēs paši to veidosim, tādēļ lūgums būt aktīviem, rakstīt par kādām tēmām Jūs vēlaties dzirdēt mūsu nākošā gada biedrības sēdēs un, vēl brīnišķīgāk, ja Jūs pieteiktos runāt arī paši.

No aktivitātēm, kuras tiek plānotas nākošā gadā minēšu BALM kongresu Viļņā 05.- 07.2024. un Ziemeļvalstu laboratorijas kongresu nākošā gada septembra otrā pusē.

Tiekoties šogad pēdējo reizi, vēlos novēlēt jums visiem laimīgu, radošu 2024.gadu,

Bet nu pieslēgsimies šodienas sēdēi, kur kā pirmo runātāju vēlos pieteikt kompānijas Genciān zinātnisko produktu menedžeri dr. Paulu Lindneri, kura pastāstīs par cirkulējošā kalprotektīnu – daudzpusīgo iekaisuma marķieri.

Dear Dr Paula Lindner thank you very much for being with us today and for agreeing to meet today with members of the Latvian Society for Laboratory medicine, sharing information about calprotectin as a versatile inflammatory marker. Our virtuale stage is yours.

Categories: Uncategorized